Skrwa Skrwilno - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Facebook

Facebook 2

Statystyki drużyny

Kalendarium

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 21, wczoraj: 140
ogółem: 990 938

statystyki szczegółowe

Logowanie

O klubie

ImageBanana - skr.jpg

 

Gminny Ludowy Klub Sportowy Skrwa Skrwilno

 Rok założenia: 1966 Barwy: biało-niebiesko-czerwone

Adres: Bieżuńska 16, Skrwilno

 WWW: http://skrwaskrwilno.futbolowo.pl

 Stadion: pojemność - ok.100 siedzących / oświetlenie - brak / boisko - brak danych

Prezes: Adam Błachewicz Trener:  Paweł Celebucki (od sierpnia 2010)

Ludowy Zespół Sportowy „Skrwa" powstał w Skrwilnie w 1966 roku z inicjatywy sporej grupy działaczy i zapalonych sportowców. Od początku bardzo aktywną działalność rozpoczęły sekcje: piłki nożnej, siatkowej i ręcznej, podnoszenia ciężarów, tenisa stołowego oraz łucznictwa. Zawodnicy Klubu „Skrwa" osiągali bardzo dobre wyniki sportowe rozsławiając naszą gminę na boiskach całej Polski.

Pierwszymi działaczami Klubu byli m.in. nieżyjąca już Kamila Prejna - wtedy kierowniczka Gminnego Ośrodka Kultury i Andrzej Meller oraz bracia Karwiccy, Marek Szczepkowski. W latach 70-tych skrwileńską drużynę piłki nożnej zgłoszono do rozgrywek w klasie "B". Drużyna osiągała w nich bardzo dobre rezultaty. To z tamtej drużyny wywodzili się tacy znani piłkarze jak Witold Słabkowski - późniejszy zawodnik drugoligowej „Petrochemii" Płock, czy Marek Ostrowski - członek polskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w Meksyku i wielu innych. W latach 80-tych drużyna "Skrwy" aż pięciokrotnie uczestniczyła w finale rozgrywek o tytuł mistrza drużyn niezrze-szonych województwa włocławskiego, w których trzykrotnie zdobyła ten zaszytny tytuł: w latach 1983, 1985 i 1991 W latach 90-tych drużynę ponownie zgłoszono do rozgrywek w klasie „B".

Drużyna uczestniczyła w nich trzykrotnie, wywalczając awans do klasy „A". Było to w sezonie piłkarskim 1994/95. Po roku gry w klasie "A" drużyna "Skrwy" wywalczyła zaszczytny awans do ligi okręgowej w sezonie 1996/97. Do piłkarskiego sukcesu przyczynili się, oprócz zawodników, także ofiarni działacze sportowi: prezes Andrzej Tatkowski, wiceprezes Jan Celebudzki, skarbnik Jan Kosek, Kazimierz Markowski - sekretarz, Eugeniusz Rutkowski. Kierownikiem drużyny był wtedy Kazimierz Malicki. Zawodnikami byli: Sławomir Grabowski, Michał Słabkowski, Dariusz Paliński, Andrzej Stachowski, Jarosław Zdziebło, Waldemar Suski, Zbigniew Żbikowski, Dariusz Kolczyński, Marcin Staszewski, Piotr i Paweł Celebuccy, Jacek Szczepkowski, Adam Pawłowski, Zbigniew Rutkowski, Piotr Kosobudzki, Jacek Kolczyński, Krzysztof Wysocki, Krzysztof Medorowski, Andrzej, Witold i Jerzy Słabkowscy, Jarosław Leśniewski. Sponsorami działalności drużyny piłkarskiej, oprócz Urzędu Gminy, byli Jan Celebudzki i Józef Romanowski.

Podziękowania za wydatne wspomaganie działalności Klubu "Skrwa" należą się także Sławomirowi Paczkowskiemu, Adamowi Manelskiemu - byłemu prezesowi. Obecnie drużyna piłkarska "Skrwy" występuje w klasie "B" z bardzo dobrymi wynikami. Szczególne słowa podziękowania za pomoc w działalności Klubu "Skrwa" jego działacze i Zarząd kierują do wójta gminy Skrwilno i przewodniczącego Rady Gminy. To dzięki ich zaangażowaniu mamy w Skrwilnie nie tylko dobrą drużynę, ale i odnowione boisko oraz niedawno wybudowany kompleks sportowy ORLIK 2012 który niewątpliwie pomoże na rozwijanie sportowej działalności . Duży wkład pracy i wyjątkowe zaangażowanie w działalność "Skrwy", przygotowanie i adaptację nowej siedziby oraz zorganizowanie uroczystych obchodów 35-lecia działalności włożył prezes Klubu Jan Celebudzki wraz z grupą oldboyów.     

W sezonie 2010/2011 Skrwa zajęła 2 miejsce w sezonie a zarazem powróciła do "A" klasy po kilku latach.

    

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Skrwa SkrwilnoVictoria Smólnik
Skrwa Skrwilno 2:0 Victoria Smólnik
2017-10-07, 17:00:00
    relacja »

Sponsorzy

Urząd Gminy Skrwilno

http://www.skrwilno.lo.pl/

P.H.U. "ŻUCHOWSCY" Sp.j

http://www.zuchowscy.pl/

 

Tartak Usługowo-Produkcyjny.

Bogdan Manelski. Urszulewo.

 

Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa.

Rakoczy Piotr. Rypin.

 

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
Grot Kowalki - Victoria Smólnik
Mień Lipno - Wicher Wielgie
Orion Popowo - Wiślanin Bobrowniki
Cukrownik Fabianki - Tłuchovia Tłuchowo
Skrwa Skrwilno - Kujawiak Kruszyn

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
Tłuchovia Tłuchowo 3:2 Orion Popowo
Wiślanin Bobrowniki 0:5 Mień Lipno
Wicher Wielgie 3:0 Grot Kowalki
Victoria Smólnik 2:5 Kujawiak Kruszyn